oszukiwanie partnera

Oszukiwanie… Istnieją dwie szkoły myślenia na ten temat. Pierwszy: jest obrzydliwy. To najgorsza rzecz, jaką możesz zrobić komuś w związku. Drugi: to ekscytujące, nie jesteś szczęśliwy i dlaczego nie masz się dobrze bawić.
Zanim przejdę dalej, ten post jest przeznaczony dla osób z drugiego obozu. Ci, którzy myślą… jakie rośliny lubią pszczoły „hej, czemu nie, nigdy się nie dowiedzą”. Lub jeśli jesteś zdezorientowany lub nie jesteś pewien, czy ich już kochasz, uważasz, że możesz to zrobić, aby zrozumieć swoje własne uczucia.

Jeśli myślisz o zdradzie partnera lub rozmawiasz z kimś innym w związku, prawdopodobnie powinieneś przeczytać to:


Jak byś się czuł, gdyby twój partner robił to samo?
Wyobraź sobie, że naprawdę troszczysz się o swojego partnera i kochasz go, od jakiegoś czasu jesteście razem i ufacie mu bezgranicznie. Pewnego dnia na telefonie pojawia się komunikat – to nazwa, której nie rozpoznajesz. Twoje serce zaczyna bić mocniej i zerkniesz z ciekawością. Znajdujesz zalotne wiadomości dla innej osoby, która rozmawia w taki sposób, że już z tobą nie rozmawia. Twój żołądek pogrąża się w gęstej próżni niepewności. Na pewno nie. Nie osoba, którą kochasz.

Nagle twój świat jest wywrócony do góry nogami i wszystko, co wiesz, to… kłamstwo. Ostatni raz, kiedy je całowałeś – czy myśleli o kimś innym? Czy dotknęli kogoś innego? Wyobraź sobie, że musisz myśleć o osobie, którą kochasz, tuląc się w czyichś ramionach – robiąc wszystko, co z tobą robi. I zachowując to wszystko w tajemnicy.

Prawdopodobnie nie lubisz o tym myśleć. W rzeczywistości prawdopodobnie wywołuje to nudności.

To właśnie przeżyje Twój partner, gdy nieuchronnie się dowie.

Trawa jest zawsze bardziej zielona…
Prawie nigdy nie warto oszukiwać kogoś.

Żyjemy w społeczeństwie jednorazowego użytku, w którym jeśli coś nie działa tak, jak tego chcemy – wyrzucamy go i dostajemy coś nowszego, a przynajmniej tak nam się wydaje – zawsze niezadowolonego. Często znalezienie nowszej wersji nie jest dużo lepsze niż poprzednia wersja. To samo dotyczy relacji.

Podniecenie zniknie, obiecuję wam, a zostaniecie z wielkim kłamstwem
Tak wysoko, gdy zaczynasz rozmawiać z kimś nowym – są ekscytujące, inne, dają ci to, czego nie robi twój partner. Chcesz robić z nimi wszystkie te ekscytujące rzeczy, mówiąc o rzeczach, które masz ze sobą wspólne. To jest świetne.

Ale dwa tygodnie później zaczynają mówić rzeczy, które cię denerwują. Są zbyt przywiązani, zbyt rozmowni. Chcą cię coraz bardziej widywać i tak naprawdę zaczynasz pragnąć osoby, którą zdradziłeś. Ta nowa osoba staje się fantastyczną idealną ucieczką, a właściwie… trochę koszmarem.

Nagle desperacko chcesz odzyskać to stare życie. Ten z osobą, która zna cię w środku i na zewnątrz, osobą, która cię kocha bez względu na wszystko. Zdajesz sobie sprawę, że twój partner jest naprawdę dla Ciebie naprawdę świetny i chociaż nowa osoba jest nowa i inna… to nie jest to samo. Nie ma kliknięcia.

Ale już oszukałeś. A jeśli twój partner się dowie… to straciłeś go na zawsze.

oszukiwanie partnera
hotel, travel, relationships, and sexual problems concept – upset man sitting on the bed with woman on the back

Zaczynasz żałować, że nic nie zrobiłeś. To było głupie.

A potem kilka tygodni później… Twój partner się dowie. Są zepsute. Zostawiają cię.

I zastanawiasz się, dlaczego, do cholery, oszukałeś w pierwszej kolejności.

Trwałe uszkodzenie psychiczne, które pozostawiasz
Wszyscy wiemy, że boli ludzi do oszukiwania. Ale jaki jest zakres faktycznie pozostawionych szkód?

Oszukanie może pozostawić okrutny, długotrwały wpływ na zdrowie psychiczne, poczucie własnej wartości i ogólną pewność siebie. Gdy ktoś zostaje oszukany, może to wpłynąć na każdą część jego życia. Jest prawdziwy początkowy szok, panika oraz głęboki smutek i strata. Wpadają w gniew, potem pojawia się poczucie winy i depresja.

Zdradzona osoba czasami doświadcza PTSD (zespół stresu pourazowego). Objawy, w tym wywołane urazem ataki paniki i zdarzenia wywołujące u nich silny niepokój.

Kiedy ludzie są zdradzani, ich stan psychiczny może czasami powodować utratę pracy, członków rodziny i niestety może również prowadzić do samookaleczenia, zaburzeń odżywiania, a nawet myśli o samobójstwie.

Zaufanie to także inna kwestia. Ponieważ komuś zaufałeś i całkowicie w niego uwierzyłeś, tylko po to, by zniszczyć twoje postrzeganie prawdy. Wpływa na twoją zdolność do zaufania sobie i innym. Oszukanie może trwale uszkodzić czyjąś zdolność do otwarcia się i bezgranicznie zaufać komukolwiek ponownie.

Pozostajesz z paraliżującymi wątpliwościami, czujesz się niepewnie, niegodny i paranoiczny. Kiedy twój partner ma romans, często czujesz, że nie jesteś „wystarczająco” – niewystarczająco zabawny, seksowny, wystarczająco inteligentny, wystarczająco ładny, wystarczająco dopasowany czy cokolwiek. Zaczynasz mieć obsesję na punkcie doskonalenia się, abyś nigdy więcej nie został zraniony ani zdradzony. To wyczerpujący, stresujący, niepewny sposób życia. Nieustannie próbując się wykazać, stajesz się aktorem we własnym życiu, zamiast swobodnie być dokładnie tym, kim jesteś.

Według psychiatry Anny Fels, niewierność podważa także prawdę twojej osobistej historii. To psuje historię twojego życia. Teraz kwestionujesz wspomnienia. Ciągle przeglądasz przeszłość, próbując poskładać to, co według ciebie działo się z tym, co faktycznie miało miejsce. Pobijesz się za bycie tak naiwnym i rozzłościłeś się na innych, którzy znali prawdę, ale ci nie mówili

To jest czyjeś życie, którym się bawisz. Słaba chwila może prowadzić do bólu psychicznego przez całe życie.

Na czym polega problem w związku? I czy oszustwo to rozwiąże?
Być może nie czujesz się kochany. Czujesz się zmieszany i znudzony. Twój partner już cię nie komplementuje. Twoja rutyna stała się nieaktualna.

Ale był powód, dla którego byłeś ze swoim partnerem. Może zakochałeś się w ich uśmiechu, w taki sposób, że zawsze wiedzą, co myślisz. Twoje wspólne zainteresowania lub sposób, w jaki się odbijacie.


Kiedy sytuacja staje się trudna, często ludzie emocjonalnie opuszczają związek, znajdując się na zewnątrz rozrywek lub oszukiwania. Gdybyśmy tylko mogli przekazać sobie nawzajem swoje obawy, nie czując, że pada na głuche uszy lub zamienia się w płonący rząd. Ciągłe strzelanie do siebie lub próbowanie go zignorować, napełnić go nadzieją, że sam się rozwiąże. Aż do tego pamiętnego dnia, kiedy jeden zwraca się do drugiego i mówi: „Chcę wyjść – mam już dość”!

Być może, jeśli włożysz wysiłek, zaangażowanie i troskę w obecnego partnera, w taki sam sposób, jak kogoś nowego – wtedy twój związek rozkwitnie.

Problem polega na tym, że oszukiwanie nie rozwiąże problemów w związku i być może nie tego szukasz. Ale oszukiwanie pozostawia bałagan. To niechlujny, niebezpieczny sposób na opuszczenie związku lub zastanawianie się, czego chcesz.
Na koniec dnia, jeśli to ci nie przeszkadza – być może nie powinieneś być w związku.
Niektórzy uważają, że jest to łatwe wyjście – przejście od związku do związku, a jeśli oszustwo się zdarzy, niech tak będzie. Nie ma to wpływu, prawda?

Chcesz mieć to, co najlepsze z obu światów – bezpieczną relację, na której można polegać, i nowe ekscytujące doświadczenie z kimś nowym, jednak prawie zawsze staje się kwaśne, a w końcu tracisz oba. Nie próbuj jeść ciasta i zjedz je …

To twoja decyzja, ale zakończenie sprawy z partnerem będzie o wiele mniej bolesne dla wszystkich na dłuższą metę. Nie ciągnij ich w tę podróż bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *