szukanie miłości

Czy jesteś singlem i szukasz miłości? Czy trudno jest ci znaleźć właściwą osobę? Kiedy masz problemy ze znalezieniem związku miłosnego, zbyt łatwo jest się zniechęcić lub kupić destrukcyjne mity na temat randek i związków przeczytaj na opowiadania erotyczne pl .

Życie jako jedna osoba oferuje wiele nagród, takich jak swoboda uprawiania własnych zainteresowań i zainteresowań, nauka radości z własnego towarzystwa i docenienie spokojnych chwil samotności. Jeśli jednak jesteś gotów podzielić się z kimś swoim życiem i chcesz zbudować trwały, wartościowy związek, życie jako jedna osoba może również wydawać się frustrujące.

Dla wielu z nas nasz bagaż emocjonalny może utrudnić znalezienie odpowiedniego romantycznego partnera. Być może wychowałeś się w gospodarstwie domowym, w którym nie było wzoru do naśladowania solidnego, zdrowego związku i wątpisz, że coś takiego istnieje. A może twoja historia randkowa składa się tylko z krótkich romansów i nie wiesz, jak utrzymać związek. Możesz być pociągany do niewłaściwego rodzaju osoby lub ciągle dokonywać tych samych złych wyborów z powodu nierozwiązanego problemu z przeszłości. A może nie stawiacie się w najlepszym otoczeniu, aby poznać właściwą osobę, lub że wtedy nie czujecie się wystarczająco pewni siebie.

Niezależnie od przypadku możesz pokonać przeszkody. Nawet jeśli wielokrotnie się paliłeś lub masz słabe doświadczenie w randkowaniu, te wskazówki mogą pomóc ci znaleźć drogę do znalezienia zdrowego, kochającego związku, który trwa.

Ponowna ocena twoich nieporozumień na temat randek i związków

Pierwszym krokiem do znalezienia miłości jest ponowna ocena niektórych nieporozumień na temat randek i związków, które mogą uniemożliwić ci znalezienie trwałej miłości.

Mit: Mogę być szczęśliwy i spełniony tylko wtedy, gdy jestem w związku lub lepiej mieć zły związek niż brak związku.
Fakt: Chociaż istnieją trwałe korzyści zdrowotne wynikające z bycia w stałym związku, wiele osób może być równie szczęśliwych i spełnionych bez bycia częścią pary. Pomimo piętna w niektórych kręgach towarzyskich, które towarzyszą byciu singlem, ważne jest, aby nie wchodzić w związek tylko po to, by „pasować”. Bycie samotnym i samotność to nie to samo. I nic nie jest tak niezdrowe i zniechęcające, jak bycie w złym związku.

Mit: jeśli nie czuję natychmiastowej pociągu do kogoś, to nie jest to związek wart związku.
Fakt: Jest to ważny mit, który należy rozwiać, zwłaszcza jeśli masz historię dokonywania niewłaściwych wyborów. Natychmiastowa atrakcyjność seksualna i trwała miłość niekoniecznie idą w parze. Emocje mogą się zmieniać i pogłębiać w miarę upływu czasu, a przyjaciele czasem stają się kochankami – jeśli dajesz tym związkom szansę na rozwój.

Mit: kobiety mają inne emocje niż mężczyźni.
Fakt: Kobiety i mężczyźni odczuwają podobne rzeczy, ale czasami wyrażają swoje uczucia inaczej, często zgodnie z konwencjami społeczeństwa. Ale zarówno mężczyźni, jak i kobiety doświadczają tych samych podstawowych emocji, takich jak smutek, gniew, strach i radość.

Mit: Prawdziwa miłość jest stała lub przyciąganie fizyczne zanika z czasem.
Fakt: Miłość rzadko jest statyczna, ale to nie znaczy, że miłość lub atrakcja fizyczna z czasem skazana jest na zanikanie. Z wiekiem zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają mniej hormonów płciowych, ale emocje często wpływają bardziej na pasję niż hormony, a pasja seksualna może z czasem stać się silniejsza.

Mit: Będę mógł zmienić rzeczy, których nie lubię w kimś.
Fakt: nikogo nie możesz zmienić. Ludzie zmieniają się tylko wtedy, gdy chcą zmienić.

Mit: nie czułem się blisko moich rodziców, więc intymność zawsze będzie dla mnie niewygodna.
Fakt: Nigdy nie jest za późno na zmianę jakiegokolwiek zachowania. Z czasem i przy wystarczającym wysiłku możesz zmienić sposób myślenia, odczuwania i działania.

Mit: Nieporozumienia zawsze powodują problemy w związku.
Fakt: Konflikt nie musi być negatywny ani destrukcyjny. Przy odpowiednich umiejętnościach rozwiązywania konfliktów może również stanowić okazję do rozwoju związku.

Randkowanie

Oczekiwania na randkach a znalezienie miłości

Kiedy zaczynamy szukać długoterminowego partnera lub nawiązujemy romantyczny związek, wielu z nas robi to z wcześniej określonym zestawem (często nierealistycznych) oczekiwań – takich jak to, jak osoba powinna wyglądać i zachowywać się, jak związek powinien się rozwijać i role, które powinien spełniać każdy partner. Oczekiwania te mogą być oparte na historii rodziny, wpływie grupy rówieśniczej, przeszłych doświadczeniach, a nawet ideałach przedstawianych w filmach i programach telewizyjnych. Zachowanie wielu z tych nierealistycznych oczekiwań może sprawić, że każdy potencjalny partner będzie wydawał się nieodpowiedni, a wszelkie nowe relacje będą rozczarowujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *