Wirtualna randka

Oczy odwracają się od ciebie. Skrzyżowane ręce. Uśmiech, który rozświetla całą ich twarz. Pochyla się, by słuchać. Jak mówią, czyny mówią głośniej niż słowa – a wszystkie te subtelne wskazówki fizyczne mogą wiele powiedzieć o tym, jak się czujesz. Na szczęście wiele z tych sygnałów tłumaczy się na czacie wideo, więc jeśli zastanawiasz się, co ujawnia język ciała twojego partnera w terminach FaceTime, jest ich wiele do rozpoznania. Nie musisz nawet samodzielnie dekodować – rozmawiałem z dwoma ekspertami, aby dowiedzieć się, jakie różne gesty, ruchy, postawy i wyrażenia wskazują na to, co myśli twój partner na randce.
Niestety, wirtualna randka nie oferuje tych samych informacji, co osobiście. W końcu przebywanie w czyjejś obecności fizycznej pozwala lepiej czytać o jego energii, a ponieważ nie jesteś ograniczony do tego, co widzisz w kadrze aparatu, możesz mieć dostęp do dodatkowych wskazówek, które mogą być bardzo wymowne – na przykład, gdzie mają stopy są wskazane lub w którym kierunku są skrzyżowane nogi (FYI: oboje decydują, gdzie leży uwaga osoby). Mimo to możesz silnie wyczuć zaangażowanie partnera w rozmowę, nastrój / stan emocjonalny, a nawet zainteresować się tobą, po prostu zagłębiając się w to, co widzisz na ekranie.

Oto kilka zaskakująco odkrywczych sygnałów, na które należy zwrócić uwagę i to, co mówią o twoim partnerze.

Telefon nie jest podparty.

Może to wydawać się nieistotne, ale eksperci zgadzają się, że warto zauważyć, jak twój partner decyduje się na ustawienie daty FaceTime. Według Traci Brown, specjalistki od języka ciała i autora Persuasion Point: Body Language and Speech for Influence, wybór telefonu na stole lub innej powierzchni jest bardziej formalnym podejściem niż trzymanie go w dłoni i chodzenie po pokoju , który jest bardziej wyluzowany.

„Wspieranie tego pokazuje, że zajmą się szczegółami” – wyjaśnia. „Mówi„ zwracam uwagę na ciebie ”.

Z drugiej strony, jeśli twój rozmówca wydaje się trzymać telefon w dłoni, aby zbliżyć się do ramy, może to sugerować, że pragną większej intymności. Dzieje się tak, ponieważ pozwala lepiej widzieć swoją mimikę.

Pochyla się bliżej.

To, jak blisko lub z dala od kamery siedzi Twój partner, może sprowadzić się do jego nawyków lub osobistych preferencji / poziomów komfortu. Jednak jeśli zwrócisz szczególną uwagę, gdy zbliżają się lub oddalają, eksperci twierdzą, że może to zapewnić głębszy wgląd. Brown twierdzi, że jest to dobra ogólna zasada: jeśli są zainteresowani tobą i tym, co masz do powiedzenia, zwykle zbliżają się.

Według Wooda warto również zauważyć, o których tematach mówisz, kiedy zbliżają się do siebie.

„Jeśli podzielisz się czymś śmiesznym, czy zbliżają się z tobą, by się z tobą śmiać? i rozmowa przechodzi od tematów powierzchownych do bardziej ujawniających się ”, mówi Elite Daily.

Z drugiej strony Wood zauważa, że jeśli zostaną fizycznie usunięci lub w dowolnym momencie oddalą się, może to wykazać, że twój partner podświadomie stara się trzymać cię na dystans.

Poruszanie się po pokoju.

Jeśli twój partner często chodzi po twojej randce, Wood mówi, że może to oznaczać, że coś się denerwuje lub niepokoi. Jeśli jednak poruszają się w określonym celu – aby pokazać coś znaczącego – to inna historia.

„Poszukaj znaków, które chcą pokazać ci swój dom, przestrzeń lub ich działania, ponieważ może to być wspaniały znak pragnienia wprowadzenia cię w ich życie” – wyjaśnia.

Innym częstym sygnałem, że twój partner jest zdenerwowany, jest to, że podrapią się po twarzy. Według Browna, gdy ktoś ma motyle w żołądku, naczynia włosowate na twarzy nieco puchną, co powoduje uczucie swędzenia.

randki online

Uśmiechanie się oczami.

„Wokół i w oczach jest wiele informacji” – mówi Brown.

Choć możesz pomyśleć, że uśmiech zaczyna się od ust – to oczy wskazują na prawdziwą radość. Brown radzi, aby szukać zmarszczek na zewnętrznych krawędziach (obok skroni), co jest oznaką prawdziwego szczęścia. I odwrotnie, uśmiech wyrażany przez usta sugeruje jedynie uprzejmość – i nic więcej.

Ramiona są złożone.

Oprócz oddalania się od ciebie, kolejnym znakiem, który pokazuje, że twój rozmówca stara się zachować pewien dystans, jest to, że skrzyżują ręce na piersi.

„To stanowi barierę między tobą a nimi”, wyjaśnia Brown.

Podobnie, jeśli twój partner umieścił między sobą a kamerą kolejną barierę fizyczną – taką jak długi stół, stos książek lub butelka wody – może to również sugerować, że nie chce się zbytnio zbliżyć.

Jeśli twój partner jest bardziej otwarty na emocjonalną intymność, pozostawi swoje „okna” szeroko otwarte.

„Na całym ciele są okna – oczy, szyja, serce, dłonie, kolana i dna stóp” – powiedział Wood wcześniej Elite Daily. „Trzymają otwarte okna, aby pokazać, że czują się bezpiecznie i chcą się z tobą połączyć”.

Utrzymanie przerywanego kontaktu wzrokowego.

Eksperci zgadzają się, że kontakt wzrokowy jest silnym znakiem, że twój partner jest zainteresowany i zaangażowany – ale to nie znaczy, że to czerwona flaga, jeśli odwracają wzrok. W rzeczywistości, według Browna, normalna komunikacja wymaga kontaktu wzrokowego tylko w 60% przypadków. Więcej niż to wydaje się przerażające (dokładny AF), ale mniej niż to, że nie zwracają uwagi.

Jednakże, jeśli twój partner nieustannie odwraca wzrok od ciebie lub patrzy przez dłuższy czas, Brown mówi, że jest inaczej – zazwyczaj pokazuje, że albo jest czymś rozproszony, albo po prostu bezinteresowny. Lub, jeśli często zamykają oczy, może to sugerować, że coś kłamie lub coś ukrywa.

Zaczyna naśladować twoje ruchy fizyczne i głosowe.

Jeden z najsilniejszych sygnałów, że twój partner znajduje się na tej samej stronie, co ty, jeśli zaczną odzwierciedlać twoje ruchy fizyczne. Powiedziawszy to, Wood wskazuje, że jest to mniej prawdopodobne w przypadku FaceTime niż osobiście – być może dlatego, że obecność w czyjejś obecności pozwala ci odebrać energię w sposób, który przekazuje do domu określone sygnały. Jeśli zauważysz, że podążają za tobą na czacie wideo, jest to imponujące.

„Jeśli czujesz, że poruszają się, gdy się poruszasz, i odzwierciedlają część mowy ciała, że jest to niesamowicie dobry znak”, wyjaśnia Wood.

Wood dodaje, że to samo jest prawdą, jeśli odzwierciedlają ton, tempo i poziom głośności twojego głosu.

Więc jeśli twój partner nagle skrzyżuje nogi zaraz po tobie, oprze się na ramieniu w tym samym kierunku lub przechyli głowę pod tym samym kątem, to prawdopodobnie oznacza, że jesteś całkowicie zsynchronizowani.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *